Згідно з вимогами Порядку переобладнання транспортних засобів для переобладнання транспортного засобу в індивідуальному порядку потрібно:
1. Отримати документ про погодження переобладнання.
Для отримання документу про погодження переобладнання транспортного засобу власник або його представник подає до спеціально уповноваженої організації:
Державного підприємства «ДержавтотрансНДІпроект» (м. Київ, пр-т Перемоги, 57, тел. (044) 455-69-42, 456-34-04, 456-30-30)
або
Головного сервісного центру МВС (м. Київ, вул. Лук’янівська, 62, тел. (044) 374-13-69, (044) 374-13-71).
— заяву про погодження переобладнання транспортного засобу, в якій зазначаються відомості про:
— транспортний засіб, а також його власника;
— вид переобладнання (на навчальний транспортний засіб);
— технічна та інша інформація, необхідна для проведення переобладнання (наприклад: механічна КПП чи автоматична КПП, дублюючі механізми органів керування передбачається виконати у вигляді важелів з віссю коливання (вал) та передачею зусилля на основні педалі через тяги з шарнірними з’єднаннями та кронштейни, закріплені на ребрах педалей).
Розгляд заяви про погодження переобладнання транспортного засобу можливий за умови наявності відомостей з Єдиного державного реєстру транспортних засобів про транспортний засіб (крім переобладнання для роботи на газовому моторному пальному та альтернативних видах рідкого і газового пального), а також платіжних документів (платіжних доручень, квитанцій) з кодом проведеної операції або відміткою банку, відділення поштового зв’язку або код проведеної операції (реквізити платежу) про внесення плати в будь-якій формі, який можливо перевірити за допомогою державного сервісу перевірки квитанцій за адресою: https://check.gov.ua/
Заява про погодження переобладнання розглядається спеціально уповноваженою організацією у строк до 10 робочих днів.
Заяву про погодження переобладнання можливо подати як при безпосередньому зверненні до спеціально уповноваженої організації, так і надіслати поштою. Поштою документи можливо направити на адресу – м. Київ, вул. Лук’янівська, 62. Особисто документи подаються на адресу – м. Київ, вул. Лук’янівська, 62 або м. Київ, вул. Академіка Туполєва, 19.
У випадку звернення до ГСЦ МВС тел. для довідок (044) 374-13-69 або (044) 374-13-71.
Заява щодо отримання рахунку для оплати юридичною особою (лише стосовно транспортних засобів, що перебувають у власності цієї юридичної особи) вартості послуги щодо погодження переобладнання, яка надається ГСЦ МВС, при цьому на кожний транспортний засіб необхідно готувати окреме платіжне доручення (заява надсилається на адресу ГСЦ МВС поштою або на електронну адресу vp@hsc.gov.ua);
Заява щодо погодження переобладнання транспортного засобу на навчальний;
Заява щодо погодження переобладнання транспортного засобу на ручне керування;
У випадку звернення до ГСЦ МВС отримання документу про погодження (висновку) на переобладнання транспортного засобу здійснюється щовівторка та щочетверга з 10:00 до 17:00 за адресою: м. Київ, вул. Академіка Туполєва, 19.
Юридична особа для отримання висновку повинна мати при собі документ, що посвідчує особу (паспорт), доручення за формою М-2 або на фірмовому бланку підприємства. У разі отримання висновку безпосередньо керівником підприємства при собі необхідно мати печатку підприємства, документ, що посвідчує особу (паспорт) та завірений витяг з реєстру юридичних осіб.
Фізична особа (власник транспортного засобу) для отримання висновку
повинна мати при собі документ, що посвідчує особу (паспорт). Крім того, у період воєнного стану за бажанням власників цих транспортних засобів оформлені висновки можуть
бути надіслані на зазначену у заяві адресу засобами поштового зв`язку
(Укрпошта) за рахунок отримувача.
Вартість послуги:
Послуга коштує 134 грн 60 коп. (включно з вартістю бланкової продукції — яка становить 36 грн. 60 коп.).
З інформацією щодо здійснення оплати послуги «переобладнання транспортного засобу на навчальний» можна ознайомитись за посиланням.
2. Забезпечити здійснення переобладнання.
Переобладнання транспортного засобу повинно здійснюватися відповідно до умов (вимог), викладених у документі про погодження переобладнання. Слід зауважити, що законодавство не вимагає здійснення переобладнання виключно спеціалізованими підприємствами.
3. Після переобладнання транспортного засобу отримати документ про оцінювання відповідності переобладнаного транспортного засобу.
Власник або його представник обирає орган із сертифікації для проведення процедур з оцінки відповідності переобладнаного транспортного засобу вимогам встановлених правил і нормативів, а також умовам (вимогам), викладеним у документі про погодження переобладнання транспортного засобу.
За результатами такого оцінювання орган із сертифікації оформлює сертифікат відповідності щодо індивідуального затвердження колісного транспортного засобу на переобладнаний транспортний засіб у встановленому законодавством порядку або надає обґрунтовану відмову у його видачі.
Інформація щодо переліку органів із сертифікації
4. Перереєструвати переобладнаний транспортний засіб.
У 10-тиденний термін після отримання документу про оцінювання відповідності переобладнаного транспортного засобу (сертифікату відповідності) власник повинен звернутись до територіального сервісного центру МВС для перереєстрації транспортного засобу у зв’язку з переобладнанням.
У разі надання закладом, що проводить підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу з інформацією про віднесення його до учбового, перереєстрація із наданням документів, на підставі яких раніше здійснено переобладнання, не вимагається.
Увага! Відповідно до вимог пункту 24.8 Правил дорожнього руху автобуси не потребують встановлення додаткових органів керування педалями або дзеркалами заднього виду для спеціаліста з підготовки водіїв.